Žij každý den svého života,jako by byl první a jako by byl poslední.

Kimi Raikkonen:-*

4. srpna 2007 v 14:35 | Myšička |  sport
Datum narození:17.10. 1979
Místo narození: Espoo, Finsko
Znamení: váhy
Stav: ženatý s Jenni..Vzali se 24.července 2004
Žije: ve městě Wollerau ve Švýcarsku, ale ve Fisnku v Espoo má také dům a apartmá

Oblíbená hudba : U2, Eminem a moderní finská hudba
Hobby : snowbording, jogging, lední hokej, posilovna a hudba
Oblíbené jídlo : sobí maso (ve finsku je to velká delikatesa), kuře, těstoviny
Oblíbené pití : voda, ananasový džus


Životopis:
Kimi Räikönen zaznamenával obrovské úspěchy v závodech motokár již od dětství. V roce 1999 se umístil druhý v sérii European Formula Super A. V témže roce se účastnil série Formula Ford Euro Cup. Ve věku dvaceti let vyhrál vyhrál zimní sérii Formule Renault. V roce 2000 dominoval sérii British Renault Championship, kde vyhrál sedm z deseti závodů. V sérii Formula Renault vyhrál v roce 2000 13 z 23 závodů. Po těchto výsledcích mu dal Peter Sauber, majitel stáje Formule 1 Sauber, příležitost testovat a poté s ním podepsal smlouvu na rok 2001. V sezóně 2001 se umístil na celkovém devátém místě s devíti body. V sezóně 2002 přestoupil do týmu McLaren, kde vystřídal dvojnásobného mistra světa Miku Häkkinena. V této sezóně se umístil až šestý s čtyřiadvaceti body. V sezóně 2003 zaznamenal své první vítězství a to v Grand Prix Malajsie 2003. V klasifikaci mistrovství světa se umístil druhý s jedenadevadesáti body a na vítězného Michaela Schumachera ztratil pouze dva body. Sezóna 2004 byla ovšem pro Räikkönena velmi neúspěšná, neboť se umístil až sedmý s pětačtyřiceti body. Za smolnou se dá považovat i sezóna 2005, kde se sice umístil na druhém místě se stodvanácti body, ale o šanci bojovat o titul ho připravily časté poruchy jeho vozu, díky nimž několikrát odstoupil z vedoucí pozice. V týmu McLaren měl podepsanou smlouvu do konce sezóny 2006 a letošní sezónu závodí za Ferarri (právě i časté poruchy vozu ho donutili stáj změnit) místo Michaela Schumachera, sedminásobného mistra světa, který ukončuje svou karieru

Úspěchy ve Formuli 1
2001 Sauber - 10. místo (9 bodů)
2002 McLaren - 6. místo (24 bodů)
2003 McLaren - 2. místo (91 bodů)
2004 McLaren - 7. místo (45 bodů)
2005 McLaren - 2. místo (112 bodů)
2006 McLaren - 6. místo (65 bodů)
2007 Ferrari........?
Přezdívky :
-nejznámější je Iceman - vzniklo to vlastně tak, že s příchodem do Mclarenu měl potíže se špatnou znalostí angličtiny, dlouho se proto zmáhal jen na jednoslovné odpovědi.
-Räkä - touto nemilou přezdívkou mu přezdívají někteří jeho krajané, znamená to usmrkanec. Hakkinenovi se dříve přezdívalo Häkä, ale to si můžete být jistí, že to žádný výsměch nebyl
- V McLarenu mu ale nikdo neřekl jinak než Kimster
Občas chodí před závodem rád spát a vstává těsně před startem. Svou první GP málem zaspal, vstával až 20 minut před začátkem závodu! I když je takový velký spáč, nikdy si nepamatuje, co se mu zdálo.
Rád si s sebou bere na závody členy své rodiny, jednou si jich vzal dokonce 12. Včetně 7 bratranců, 75 letou babičku Sirkku a 4 strýčky. To v F1 nebývá obvyklé.
Je to šestý finský jedec formule 1 v historii. Celkem jich je 7.
Se svojí expřítelkyní Hannou se seznámil tak, že si dali rande naslepo.
Má rád cestování po světě.
Myslí si, že člověk, který ho nejvíce nesnáší je Nick Heidfeld.
Nejtěžší tratě jsou podle něho Magny-cour a Monte Carlo.
Rád hraje golf.
Nemá žádné nejoblíbenější oblečení.
Rád hraje na playstationu.
Mobil má Nokii.
Umí dobře lyžovat, ale přednost dává snowboardu.
Myslí si, že kouření je velmi nebezpečné.
Ve volném čase se dívá na filmy, tráví čas s přáteli, relaxuje nebo provádí různé sporty.
Před závodem chodí na setkání jezdců, jí a relaxuje.
Má vlčáka Ajaxe, i když je to velmi mírumilovný pes, Ron Dennis nebyl rád, když ho Kimi vodil na Velké ceny. I on byl častým důvodem rozepře mezi Kimim a Ronem(samozřejmě až po pítí).
Pár dotazů :
- tvé první auto: ,,Já vím, že se mi bude spousta lidí smát, ale mé první auto byla Lada. Ve Finsku bývalo velmi populární..."
- jaké je tvé auto snů: ,,Mercedes Benz SLR Mercedes, vypadá cool..
- jakou máš školu: ,,Dochodil jsem normální základní fisnkou školu, ale pak jsem toho musel nechat a spostředit se jen na závody. Ale také jsem strávil 12 měsíců ve finské armádě.
- jaký byl tvůj nejoblíbenější předmět: ,,Tělocvik.´´
-jaký je tvůj oblíbený film:,,Viděl jsem spoustu filmů, o kterých bych mohl říct, že jsou moje oblíbené. Například Příběh rytíře, ten se mi velmi líbit.
- jaké místo se ti zdá nejlepší na dovolenou: ,,Podle mě je krásně všude v Karibiku".
- Jaký máš cíl, kromě své kariery: ,,Založit si rodinu."
Kimi se v tomto roce po golfistovi Tigaru Woodsovi stane druhým nejlépe placeným sportovcem platenty. Přijde si na 51 milionů dolarů. Schumacher dostával jen o 14 milionů více. To Felipe dostane jen 8 milionů dolarů, Alonso jen 20 milionů. Druhý po Kimim nejlépe placeným pilotem je Ralf Schumacher s 25 miliony.
Má vlastní tým ve Formuli 3 jménem Raikkonen Robertson Racing. Minulý rok tento tým vyhrál Bristký šampionát F3.
Kdo je Kimi Raikkonen?
jak je známo, Kimi nemá rád média. Nejraději by se jim úplně vyhnul a to navždy. Ale k jeho smůle si ho media "oblíbila" pro jeho pověst alkoholika. Neustále si ho dobírají a dělají si z něho srandu. Nejspíše mu nedají pokoj ani v důchodu. S jeho pitím to samozřejmě není nijak drastické, Kimi je Fin a ti se jak známo rádi napijí všichni. Pil i Mika Hakkinen, i když to nebylo tak vidět. Možná se to nezdá, ale Kimi je kvůli těmto věcem velmi smutný a trápí ho to. Kdykoliv si vezme do ruky skleničku, i kdyby v ní byla jen voda, novináři ho stejně obviní, že je alkoholik. Kdykoliv vejde do Nightclubu, media zase píší, jak se chová nevhodně. Copak nevidí, že je to obyčejný mladý kluk, který se také občas potřebuje pobavit?
Také o sobě musí číst, jak ho ten a ten podnik vyhodit za nevhodné chování, což také vůbec není pravda. Kimi přiznal, že ho takové věci moc zraňují, ale nehodlá proto měnit svůj život. Ty články jsou napsané tak jen proto, aby se noviny dobře prodávaly. Proto se jim člověk musí jen zasmát a žít si dál podle svého.
Nicméně vše má své hranice, v létě napsal magazín AutoBil, že se Kimi při testech v Monze opil tak, že pak běhal po zahradě nahý. Když se tato zpráva donesla ke Kimimu do Finska, velmi ho to rozzlobilo. Jak někdo může otisknout takový výmýsl a vůbec se neobtěžovat zjistit, co je na tom pravdy. Po tomto incidentu se Kimi rozhodl příslušná media zažalovat.
Kimi je světově známý už více než 5 let. Dříve byl známý jen ve Finsku, ale s příchodem do F1 v tak mladém věku a s neuvěřitělným talentem se vše změnilo. Na otázku, jaké je to být slavný tentkát odpověděl: ,,Kdyby to bylo možné, nejraději bych žil jako naprosto neznámý člověk. Občas mě deprimuje, že na světě není místo, kde by mě nevyrušovali novináři nebo někdo jiný. Ale vím, že není cesta ven, je to cena za to, že mohu být jezdcem formule 1."
Mnozí tvrdí, že Kimi je v součastnosti největší sportovní hvězdou Finska. Jeho obdiv vzrostl ještě více, když velmi známý fisnký lékař Histen řekl, že Kimi je nejtalentovaněším pilotem z celého vesmíru. Narozdíl od zbytku Finska to Kimi nebral příliž vážně, protože tento doktor o autech neví vůbec nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gambi Gambi | Web | 4. srpna 2007 v 17:55 | Reagovat

Ta poslední fotká je náádhernáááá, wow=D Hlavně Felipe, že=D

2 Jura Jura | E-mail | Web | 21. srpna 2007 v 18:31 | Reagovat

máš super blog určitě pro něj budu hlasovat.

3 Radu Radu | 6. října 2007 v 16:25 | Reagovat

na mem blogu je soutěž o nej blog přihlaš se http://f1car.blog.cz/0709/registrace-do-souteze-o-nej-blog-f1-2

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama